Home » Blog » Čo platí v Brne, neplatí v Trnave

Čo platí v Brne, neplatí v Trnave

V Trnave si niektorí ľudia v meste radi berú za príklad Brno. Keď bolo rozsvietené vianočné osvetlenie neadekvátne dlho, poukazovalo sa na Brno. Tam vraj majú vianočné osvetlenie zapnuté počas celého roka. Samozrejme, nezmysel. V čase, keď sme v Trnave veselo vytvárali svetelný smog, v Brne už boli všetky svetlá dávno vypnuté.

Nedávno sme sa opäť snažili prirovnávať k Brnu. Keď v hlavách radných vznikol „geniálny“ nápad premiestniť trh zo Spartakovskej na Trojičné námestie. Opäť argument, že v Brne majú trh tiež na námestí. Tak sme sa pozreli na to, ako to v skutočnosti je.

Tržnica sa nachádza na námestí Zelený trh. Je to jedno z mnohých námestí v Brne. Inak hlavné námestie v Brne sa volá Náměstí svobody, predtým Dolný trh. V centrálnej časti Brna sa nachádza celkovo 11 námestí.

Námestie Zelený trh je koncipované do štvorca a obvod celého námestia lemuje cesta. Tá zabezpečuje komfort pre trhovníkov. Trhovníci sa môžu dostať s autami úplne až na námestie, môžu si tam nechať odstavené autá, dokonca môžu z auta aj predávať.

Trh má aj svoju webovú stránku „Trh na zeľňáku“, kde informujú o podmienkach tržnice, o akciách na námestí, ale aj o trhovníkoch. Treba však dodať, že všetky veľké mestá majú trhoviská umiestnené na bočných námestiach s kvalitnou dostupnosťou. Hlavné námestia si chránia a slúžia na stretávanie ľudí..

Zelný trh v Brne je otvorený 6 dní v týždni.

Trh v Brne je organizovaný na vysokej profesionálnej úrovni, ktorá je v ostrom kontraste s amatérskym prístupom v Trnave. Treba si zobrať príklad. Je potrebné vybudovať moderné trhovisko, ktoré bude spĺňať požiadavky trhovníkov aj kupujúcich. S dobrou dostupnosťou a sociálnym zabezpečením.

Trvava pre každého - Karol Križan
Karol Križan