Home » Blog » V Trnave sa žije kráľovsky

V Trnave sa žije kráľovsky

Poddaní platia za svoje nehnuteľnosti už tretí rok jednu z najvyšších daní, ktorá je v porovnaní s predchádzajúcim obdobím trojnásobná.

Aktuálny monarcha má najvyšší plat spomedzi slovenských primátorov. S výmerom dane ako zvyčajne dostanete letáčik, že môžete rozhodnúť o tom, kam vaše peniaze pôjdu. Otázne je, či navrhované projekty majú nejaké racio. Rozum zostáva stáť z vybudovania cyklochodníka vedľa detského ihriska pri Agátke. Až nejaký drobec vbehne rozbehnutému cyklistovi do cesty, nič príjemné to nebude.

Realizácia projektov mešká, zato vizualizácie pribúdajú geometrickým radom.

Získané zdroje sa spokojne môžu míňať aj na také nezmysly, ako – prepytujem – nové trnavské „kráľovské“ logo. Realizácia projektov mešká, zato vizualizácie pribúdajú geometrickým radom. Ale nejde iba o daň z nehnuteľností, pozrieť sa treba aj na poplatky za odpady: onehdy v rámci Slovenska druhé najnižšie, teraz jedny z najvyšších. Každá sranda niečo stojí, to všetci vieme. Len či jej ešte nebolo dosť…
Zodpovedný hospodár je dnes pomerne rarita. Posudzovať to treba nie podľa fejsbúkových statusov, ale na základe štúdia relevantných dokumentov, medzi ktoré patrí hlavne záverečný účet mesta. Tam sa tiež dá dočítať, koľko investičných projektov sa nerealizovalo v rokoch, kedy boli naplánované, ale aj to, ako výrazne vzrástli náklady na ľudské zdroje.
Priatelia, majte oči otvorené, aby vám napokon nezostali pre plač. Zaujímajme sa o to, kto nás zastupuje, pretože hodiť všetko na jednu hlavu nie je korektné. Ale ak niekde dlhodobo absentuje korektná diskusia, nástup novej totality je otázka času.

(PV)