Home » Blog » Mám strach

Mám strach

Stihla som si pozrieť záznam z diskusie kandidátov na primátora Trnavy, ktorá sa konala v Malom Berlíne. Ostala som zhrozená. Nebudem hodnotiť kandidátov. Zaujala ma jedna dôležitá vec.

Peter Bročka mal vyjadrenia, ktoré by mali zdvihnúť zo stoličky väčšinu obyvateľov mesta Trnavy. Všetci kandidáti kritizovali cyklochodníky. Ich riešenie je nekoncepčné, mnohé sú zbytočné a komplikujú život občanom Trnavy. Dokonca aj prieskum, ktorý robila Markíza, poukazoval na nezmyslenosť takto riešených cyklochodníkov. P. Baroš sa vyjadril, že cyklistická doprava sa takto robiť nedá.
Peter Bročka odpovedal: Keď je Trnava vzorom, ako sa to robiť nemá, tak všetci tí ľudia na rôznych zahraničných a domácich fórach, ktorí sú odborníci v doprave, v urbanizme, asi žijú v úplne alternatívnom svete.
V tomto má p. Bročka pravdu. Tí zahraniční „odborníci“ žijú vo svojom alternatívnom svete. Oni nemusia znášať zlé rozhodnutia radnice v doprave. Nemusia chodiť každé ráno cez spleť jednosmerných uličiek do práce. Nemusia si ničiť auto na tisícoch retardérov. Nemusia platiť všade, kde zastavia. Čo na to P. Bročka? Toho zaujíma viac ocenenie od zahraničných „odborníkov“, ako spokojnosť občanov mesta. Z tejto odpovede je jasné, aké sú priority Petra Bročku. Žiara reflektorov. Skutočnosť, že komplikuje život občanom mesta, ktorí s jeho riešeniami vyjadrujú nesúhlas, ho nezaujíma. Vraj si zvyknú.

Z tejto odpovede je jasné, aké sú priority.
Žiara reflektorov.

P. Galbavý napadol plány mesta na realizáciu viacerých nezmyselných projektov, ktoré zbytočne vyťahujú peniaze z rozpočtu mesta, ako napr. lávka v Kamennom mlyne.
Peter Bročka odpovedal: Drevená lávka v Kuchyni na jazere bol dlhodobo jeden z najfotografovanejších objektov na Instagrame.
Míňať peniaze mesta len na to, aby si mohli fotografi urobiť fotku na Instagram, je zvrhlé.
Po tejto diskusii mám strach. Strach z človeka, ktorý uprednostňuje svoju vlastnú propagáciu v zahraničí pred potrebami občanov. Strach z človeka, ktorý je ochotný nezmyselne minúť 2 milióny eur z rozpočtu mesta k vôli fotke na Instagrame. Mám strach, o koľko narastú rôzne dane a poplatky mesta, aby sa ukojili chúťky P. Bročku.
Mám strach, že Peter Bročka za ďalšie 4 roky urobí z Trnavy mesto, ktoré síce budú vonku chváliť, ale sa v ňom nebude dať žiť!

Použité z fb profilu Lienka Lenka so súhlasom autorky.